نگار شبکه در یک نگاه

گروه شرکت های نگار شبکه (سهامی خاص) در سال 1378 توسط گروهی از مهندسین و متخصصین، با سابقه و تجربه ای طولانی در عرصه انفورماتیک، به عنوان یک شرکت ارائه‏دهنده راه‏حل های نوین شبکه، با هدف طراحی و پیاده ‏سازی انواع شبکه‏های کامپیوتری و سیستم‏های ارتباطی، اعم از شبکه‏های محلی (LAN)، شهری (MAN)، گسترده (WAN)، اینترنت، و شبکه های ویژه با استفاده از انواع پروتکل ها و با بهره‏گیری از فناوری های جدید تأسیس گردید. این شرکت دارای تأییدیه رسمی فعالیت از شورای عالی انفورماتیک کشور و عضو فعال سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد. این شرکت با اخذ نمایندگی رسمی از شرکت معظم و معتبری چون D-Link ، Digilink ، فاران ، نگاره ، فوژان ، تیام شبکه ، کسپر اسکی ، ... ضمن تامین تمام تجهیزات مرتبط با IT و ICT با داشتن کارشناسان مجرب توانسته است در زمینه ارائه اطلاعات فنی ، طراحی ، مشاوره ، نصب و راه اندازی به شرکتها، سازمان ها و کارخانجات سهم بزرگی را ایفا نماید . موفقیت شرکت در این زمینه مرهون ارائه بهترین خدمات همراه با ارائه محصولات با قیمتهای بسیار مناسب بوده است. گروه شرکت های نگار شبکه ، با توجه به سابقه طولانی در زمینه شبکه های کامپیوتری و بهره مندی از کارشناسان مجرب ، توانائی فعالیت در زمینه های گوناگون مانند طراحی , مشاوره , نظارت و اجرای کلیه پروژه های IT و ICT را دارا می‌باشد.
چشم انداز و آرمان :
گروه شرکت های نگار شبکه، به عنوان یک سازمان پیشرو ، به صورت پویا و همسو با تحولات فنآوری در حوزه ارتباطات و اطلاعات در جهان و شناخت نیازهای کشور عزیزمان ایران در این زمینه گسترده و با پایبندی به منش حرفه‌ای و اخلاق کاری دارای آرمان زیر است:
تشخص در تمایز است .
بیانیه ماموریت :
هدف راهبردی گروه شرکتهای نگار شبکه عبارتست از:
استفاده از آخرین روش‌ها، رویه ها و فناوری‌های روز دنیا در پروژه‌های فناوری اطلاعات میهن عزیزمان به منظور کارا، استاندارد و امن بودن آنها. مدیران و کارشناسان شرکت بر این باور هستند که در دنیای پیچیده و فنی امروز، تنها آن کسانی موفق‌ترند که بتوانند همگام با تغییرات سریع فنآوری، _ که در عالم انفورماتیک بسیار سریع‌تر از سایر عرصه‌ها نیز می‌باشد _ خود را تطبیق داده و قادر باشند کار علمی و فنی بهتری را ارائه نمایند. بکارگیری خلاقیت در مدیریت و استفاده از دانش روز برای ایجاد شبکه‌ها در اولویت قرار دارد.
بطور خلاصه ماموریت گروه شرکت های نگار شبکه ، کسب و ارائه جدیدترین فناوری ها در عرصه ارتباطات می باشد و چشم انداز آتی شرکت ، گسترش زمینه های فعالیت خود در عرصه فناوری اطلاعات و به تبع آن مشارکت در بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور و منطقه می باشد. از اینرو سر لوحه اصول شرکت را CEOS تشکیل می دهند :
رضایت مشتری (Customer Satisfaction)
رشد کارکنان (Employee improvement)
منافع سرمایه گزارن (Owners benefit)
رشد و ارتقای قابل توجه سایر گروه ها من جمله تامین کنندگان، توزیع کنندگان و جامعه (Significant other group development)
خط مشی :
با توجه به اهداف یاد شده، گروه شرکت های نگار شبکه سرفصل‌های ذیل را به عنوان خط مشی خود بر گزیده است:
1. استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد
2. بهره‌گیری از آخرین دانش فنی و استانداردهای بین‌المللی در زمینه فعالیت مورد نظر و انتقال آن‌ها به داخل کشور
3. استفاده از ابزارکار و تجهیزات پیشرفته و مدرن
4. بکارگیری بهترین و جدیدترین محصولات موجود دنیا در پروژه‌های شرکت
5. حفظ فضای یک سازمان یادگیرنده در سطح شرکت به منظور ارائه خدمات بهتر به مشتریان و همکاران، و تربیت و رشد نیروهای جوان و مستعد
6. انتخاب شرکت‌های داخلی توانا به عنوان همکار و تقسیم مسئولیت و منافع با آنها
7. کمک به ارتقاء سطح دانش فنی مشتریان و همکاران در زمینه مورد فعالیت از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی با بهره‌گیری از متخصصین داخلی و خارجی

با توجه به فراگـیرشدن جلـوه‌های گوناگون فنـاوری اطلاعات و ارتباطـات در جهـان امروز، نقش نیـروی کارشـناس به‌عنوان یکی از مهمترین عوامل توسعه در سطوح مختلف، بیش از همیشه مورد توجه قرار گرفته است. در دیدگاه مدیران شرکت ، کیفیت و بهره‌گـیری از نیروهای کارشناس و پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی در اجرای پروژه‌های محوله، در واقع بیش از کمیت و میزان سودآوری فعالیت‌های اقتصادی درنظر گرفته شده است. سیاست‌های این شرکت در راستای رسیدن به اهداف اقتصادی خود بر پایه رعایت استانداردها و جلب رضایت کامل مشتریان استوار است. یکی از وجوه تمایز شرکت‌های برتر، کیفیت خدماتی است که به مشتریان ارائه می‌دهند. امروزه به‌منظور حضور برجسته در بازار رقابت، تنها جلب رضایت مشتریان کافی نیست، بلکه به مشتریانی نیاز است که به شرکت افتخار کنند و خود به‌عنوان بخشی از نیروی فروش و بازاریاب شرکت فعالیت داشته باشند.

به‌منظور استفاده از حداکثر توان کارمندان جهت سرویس‌دهی هر چه بهتر به مشتریان، این شرکت از هیچ اقدامی در انتخاب کارشناسان لایق و آگاه و ایجاد محیط مناسب کاری برای ایشان دریغ نمی‌کند و در ادامه این روند، به‌منظور رشد نیروهای انسانی خود نسبت به برگزاری دوره‌های تکمیلی آموزشی کارکنان پیرامون مباحث مدیریتی، بازاریابی و فنی، به‌صورت رایگان اقدام کرده است.

با تکیه بر آخرین نتایج تحقیقات بدست آمده در این زمینه، یکی از مهمترین عوامل موفقیت شرکت‌ها، وجود حس همیاری، همسوکـردن ارزش‌ها و شفـاف بودن نقش کـارکـنان، در پیشبـرد اهداف شرکـت است. از این رو، با برگـزاری جشن‌ها و نشست‌های دوره‌ای جهت دریافت نظرات و پیشنهادات، و ارائه راهکارهای مناسب در برقراری هر چه بهتر روابط فرابخشی، اقدام می‌کند .

معرفی بخشهای مختلف شرکت :
گروه شرکت های نگار شبکه دارای بخشهای زیر می باشد:
• بازاریابی و فروش
• واحد فنی و پروژه ها
• واحد اداری و مالی
• بانکداری الکترونیکی
• خدمات فنی و پشتیبانی
• روابط عمومی و تبلیغات
• فروشگاه عرضه کننده محصولات رایانه
جهت آشنائی هر چه بیشتر با ساختار داخلی گروه شرکت های نگار شبکه در ذیل بصورت مختصر به معرفی وظائف و توانائی بخش‌های مختلف می‌پردازیم:
بخش بازاریابی و فروش: این بخش بعنوان پیشرو ترین واحد، مسئولیت برقراری ارتباط با مشتریان را عهده‌دار است. از مهمترین وظائف بخش بازاریابی و فروش شرکت ، یافتن بازارهای جدید برای محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرفه‌ای و همچنین معرفی توانائی‌ها و امکانات طراحی، نصب و راهبری فنی و اجرائی پروژه‌های شرکت می‌باشد. نیروهای بخش بازاریابی و فروش بعنوان مشاورینی صادق و امین، توانائی ارائه هرگونه راه حل و مشاوره‌های فنی و تخصصی مورد نظر مشتریان را دارد .

یکی از عوامل موفقیت شرکت ایزی، هماهنگی و رابطه مستقیم و مستمر مابین تمامی بخش‌های شرکت با این بخش می‌باشد، که خوشبختانه تا به حال باعث تسریع انجام پروژه‌ها و در نهایت رضایت خاطر مشتریان گردیده است . " حقیقتاً هدف ما آسودگی و اطمینان مشتریان از خدمات ارائه شده توسط نگار شبکه می‌باشد"

بخش فنی و پروژه ها : بخش پروژه شرکت دارای کارشناسان با سابقه و مجرب و متخصص در زمینه مشاوره , طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری می‌باشد . همچنین با توجه به گسترش نیاز های روز افزون مشتریان ضمن به روز نگاه داشتن اطلاعات فنی خود ، بعنوان مشاوری امین و کارآمد در کنار آنها قرار دارد .

بخش اداری و مالی : نظارت بر حسن اجرای عماکرد پرسنل و تهیه و تنظیم نیاز های مالی کلیه بخش ها و تامین سرمایه و نقدینگی مورد نیاز ، انسجام بخشی به فعالیت های روزانه از اهم فعالیت های این واحد می باشد . بدیهی است کنترل و نظارت بر بیش از 50 نفر از پرسنل شرکت کاری سخت و نیاز به همت و تلاش مضاعفی دارد .

بخش بانکداری الکترونیکی : با توجه به گسترش روزافزون نفش فناوری اطلاعات در زندگی مردم ، واحد بانکداری الکترونیکی با بازاریابی ، پشتیبانی فنی از پایانه های فروشگاهی POS و دستگاه های ATM سعی در کاهش هزینه های روزمره مردم و استفاده بهینه از این تکنولوژی دارد . کارشناسان مجرب این بخش بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و سرویس دهی به مشتریان و بویژه بانک ها می باشند .

بخش خدمات فنی و پشتیبانی : بدلیل گسترش خدمات شرکت در سراسر استان و نیز انجام پروژه های فرا استانی ، توسعه شبکه فروش گروه در فروشگاه و سایر استان ها ضمن ایجاد دفتری مستقل در 3 طبقه کلیه خدمات تخصصی تعمیر ، پشتیبانی و به روز رسانی کلیه سیستم های رایانه ای ، شبکه ، انواع لپ تاپ و سیستم های بانکداری صورت می پذیرد .

بخش روابط‌عمومی و تبلیغات: برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌ها و سمینارها، پاسخ به نامه‌ها و پیگیری درخواست‌ها، برنامه‌ریزی و انجام تبلیغات جهت محصولات و فعالیت‌های شرکت، جمع آوری نظرات و پیشنهادات مشتریان و ارائه گزارشات دقیق و واقعی به مدیران از اهم فعالیت های این بخش می باشد .

فروشگاه عرضه کننده محصولات رایانه ای : با توجه به درخواستهای مکرر مشتریان و نیز سیاستهای کلان مدیران ارشد شرکت فروشگاه رایانگار بمنظور ارایه کالاهای End User شامل انواع رایانه ، لپ تاپ ، تبلت ، پرینتر و محصولات جانبی آنها در سال 1389 تاسیس گردید و بدلیل حمایت های دائمی شرکت ، تلاش پرسنل آن سیاست های جدید با استقبال زیادی از سوی مشتریان مواجه گردید بنحویکه بعنوان یکی از فروشگاه های پیشرو استان در زمینه ارایه کلیه خدمات رایانه ای به شمار می رود .